AEQ metoda
Večkrat smo brez nadzora nad časom. Ura teče prehitro. Dan ima premalo ur. Tedni in meseci minevajo. Leta hitijo. In mi se ne ustavimo.

"Če se ne znamo ustaviti sami, nas bo življenje ustavilo namesto nas."

Ljudje smo v večini pripravljeni rasti in se učiti nova znanja in veščine, na telo pa žal prevečkrat pozabimo. Zmotno mislimo, da nam bo zvesto sledilo in skupaj z nami premagovalo ovire in napore, ki si jih dnevno nalagamo.
Zavedati se moramo, da imamo eno samo telo, ki ga ne moremo zamenjati. Tudi sama sem nanj večkrat pozabila. Nisem ga poslušala in slišala, kar je posledica tega, da se nisem dovolj čutila. Ko se zares čutimo, se pravočasno zavedamo kako smo, zakaj smo tako, kje je naša meja in kdaj smo v preveč. Ko nastopi bolečina, smo šli predaleč. Ta nas namreč opozarja na entropijo in nered, ki je v nas in okoli nas. Manjša kot je urejenost, večja je entropija in večja je bolečina.
Kaj je AEQ metoda?
AEQ metoda je somatska metoda, ki temelji na fizikalnih zakonih in posameznika obravnava celostno. Celoto ali z drugo besedo »somo«, sestavljajo poleg fizičnega telesa še čustva, misli in dejanja posameznika.
Kratica AEQ pomeni »aequitas«, ki je latinski izraz za pravico, skladnost, enakost in simetrijo.


Kaj dozežemo z učenjem AEQ metode?
Z AEQ metodo spreminjamo naš odnos do telesa, gibanja, čustev in življenja nasploh. Gre za poglabljanje občutka - kaj se dogaja znotraj nas, tako na telesni kot čustveni ravni in postopno odpravljanje kroničnih napetosti, ki smo jih razvili kot obrambne mehanizme. Učenje AEQ metode nas vodi do spoznanja, kdo smo v resnici, in ne le, kdo mislimo, da smo.
Gre torej za proces spreminjanja posameznika in okolja, v katerem posameznik živi. To pa ne pomeni, da je potrebno spremeniti vse, saj slednje niti ni mogoče. Spreminjamo le tisto, kar nas pri sebi in v okolju, kjer živimo - moti, ovira, ogroža ali omejuje.
Šele ko se nečesa zavedaš in to občutiš še iz telesa, si tega enostavno ne moreš več zanikati

Spoznati pa še ne pomeni spremeniti. Spremeniti je bolj zahtevno kot spoznati, čeprav nas tudi spoznanja večkrat pretresejo. Vendar pa brez spoznanj niti ne more priti do primernih sprememb.
Če si želimo celostne spremembe, se mora sprememba zgoditi
v 1 zavesti 2 telesu in 3 podzavesti.
Pri tem je ključno dvoje:
•
zmanjševanje senzorno-motorne amnezije in
•
dvigovanje čustvene zrelosti.
V procesu spreminjanja pa je potrebno biti vztrajen in ne trmast, saj je podzavest kronična in se spremembam večkrat upira.
Podzavest nikoli ne spi, temveč deluje brez prekinitve - torej 24 ur na dan, 7 dni v tednu.

Kaj so AEQ vaje?
Namen AEQ vaj je zavestno sproščanje mišic našega telesa (z daljšanjem in krajšanjem), saj tako postopoma vedno bolje občutimo svoje telo.
Odpravljamo tudi prenapetost in zakrčenost mišic ter začnemo čutiti dele telesa, ki jih prej nismo občutili, česar se lahko sploh nismo zavedali.
AEQ metoda temelji na razumevanju, da mnoge telesne in čustvene težave izvirajo iz senzorno-motorne amnezije, kjer je zavedanje dejanskega stanja v našem telesu popačeno, zato izgubimo stik s tem, kako se gibamo in kaj v telesu občutimo. To se pogosto zgodi zaradi vpliva sedanjega ali preteklega okolja posameznika, stresa, travm ali dolgotrajnih navad. Z AEQ vajami se učimo znova vzpostavljati ta stik, kar nam omogoča globlje razumevanje samega sebe in učinkovitejši način odzivanja na življenjske izzive.
Z rednim izvajanjem AEQ vaj povečujemo nadzor nad mišicami in s tem tudi nadzor nad našim gibanjem, ki postane prijetno in brez bolečin. Redno izvajanje nam pomaga obdržati lahkotno, neboleče telo in živahen, mladosten um.

Podzavest vodi naše življenje v kar 95%, le do 5% naših vedenj je zavestnih.

Kaj je AEQ dihanje?
Dihanje vpliva na naše telesno, čustveno in mentalno stanje.
Z AEQ dihanjem spoznavamo, kako naše življenje vpliva na naše dihanje in kako dihanje vpliva na naše življenje.
Dihalne mišice delimo na osnovne (diafragma, trebušna mišica, ledvene hrbtne mišice) in sekundarne (prsni koš, ramena, mišice vratu). Če so dihalne mišice napete, to vpliva na naše dihanje, še posebej pri kronični napetosti dihalnih mišic, ki nam onemogočajo polnost dihanja.
AEQ dihanje vključuje zavestno, počasno in poglobljeno opazovanje ter izvajanje dihanja.
•
povečate zaznavanje mišic, ki sodelujejo pri dihanju,
•
zmanjšujete kronično napetost (previsok tonus mišic),
•
mišice se začnejo gibati bolj usklajeno in gladko,
•
dihanje se poglobi, umiri in postane učinkovitejše.
Ko spremenite tonus dihalnih mišic, spremenite svoje dihanje, kar vpliva na večjo notranjo umirjenost, parasimpatično delovanje avtonomnega živčnega sistema ter večjo sposobnost zaznavanja čustev in odzivanja nanje.

Si tudi vi želite preobrazbe?
Stopite v stik z mano

Učenje AEQ metode je primerno za vse, ki:
•
čutite togost, napetost ali kronične bolečine v telesu,
•
imate težave z držo, spanjem ali dihanjem,
•
ste pod stresom ter težko umirite svoje telo in misli,
•
želite poglobiti stik s svojim telesom in zavestno vplivati na svoje počutje,
•
iščete učinkovito in celostno metodo za dolgoročne spremembe.
Kot učiteljica AEQ metode in AEQ dihanja osnovne stopnje izvajam:
•
individualne obravnave
•
4-urne skupinske delavnice v živo
•
1-mesečne spletne programe
Verjamem, da se prave spremembe zgodijo takrat, ko jih začutimo, in ne, ko jih od sebe zahtevamo.

Preobrazbe iz prve roke

"Pri Nini ne dobiš le znanja, temveč tudi občutek, da si v varnih rokah in da lahko resnično napreduješ."
— Peter Zupanc, direktor Tribuna Kapitala , individualna AEQ obravnava

"Z AEQ vajami sem dosegla drobne, a pomembne spremembe v sebi. Počutim se bolj umirjeno in opazim, da se tudi moja komunikacija izboljšuje. Veselim se nadaljnjega napredka."
— LIDIJA, AEQ SPLETNI program

"AEQ metoda mi je odprla oči in me popeljala tudi v notranjost telesa in duše."
— NINA, AEQ SPLETNI program
Si tudi vi želite preobrazbe?
Stopite v stik z mano

Iz zakulisja preobrazbe: video vsebine
